Contact Information

Theodore Lowe, Ap #867-859
Sit Rd, Azusa New York

We Are Available 24/ 7. Call Now.

Aj tento rok výstavisko Agrokomplex hostilo slovenský autosalón. Už štandardne sa autosalón konal na konci automobilovej sezóny. Kým svetové podujatia autosalónov vrátane tých západo-európskych zaznamenávajú pokles vystavovaných značiek, na Slovensku som tento trend nezaregistroval. Autosalón Nitra 2019 síce neponúkol všetky dostupné značky na Slovensku – nezachytil som Fiat/Alfa Romeo/Abarth, Hondu a ani Mini Cooper. Na druhej strane sa tu objavili zaujímavé novinky a veľká väčšina vozidiel okrem značiek Jaguar a Land Rover boli odomknuté vrátane voľného prístupu do vozidiel. Aspoň v piatok tomu tak bolo, kedy vyšlo aj počasie.

Autosalón Nitra 2019 Agrokomplex
Autosalón Nitra 2019 – vstup pred Agrokomplexom

Hyundai jazdy

Mojou prvou zastávkou rovnako ako na minuloročnom Autosalóne v Nitre 2018 bol stánok Hyundaiu s testovacími jazdami. Tentokrát nebol k dispozícii na testy priamo areál, ale jazdy sa konali v bežnej premávke. K dispozícii bolo v princípe celé portfólio s výnimkou Hyundaiu i10, Hyundaiu ix20, Hyundaiu i40 a Hyundaiu Ionic. Ja som mal možnosť otestovať hybridný Hyundai Kona a Hyundai Tucson N-Line.

Jazdy Hyundai Kona Hybrid a Hyundai Tucson N-Line
Jazdy Hyundai Kona Hybrid a Hyundai Tucson N-Line

Škoda jazdy

Okrem toho ma neočakávane prekvapila aj možnosť vyskúšania novej Škody Kamiq, ktorá má na prvý pohľad zmiatla a zozadu mi veľmi pripomínala Škodu Scala. V každom prípade som mal možnosť vyskúšať benzínový jedno-liter, s manuálom na úzkej, technickej a hrboľatej cestičke v rámci areálu. Doposiaľ som netušil, že je Agrokomplex tak veľký aj s mini železničnými priecestiami. Toto sa Škode podarilo 🙂

Škoda Kamiq Autosalón Nitra 2019
Kamiq je veľmi šikovné autíčko s bohatým priestorom v interiéri

Postrehy a fotogaléria z Autosalónu v Nitre 2019

Autosalón Nitra 2019 vo mne potvrdil dojem skutočne komplexného autosalónu, ktorý je vhodný aj pre rodiny s deťmi. Napríklad kým na tom bratislavskom autosalóne je areál podstatne limitovanejším – neviete deťom nájsť dostatok priestoru, na Agrokomplexe takýto problém rozhodne nie je. Zároveň sa na nitrianskom autosalóne zúčastňujú aj malí predajcovia, distribútori, úpravcovia vozidiel a iní ľudia, ktorí žijú motoristickým životom. Poďme však už k novinkám!

BMW 1 Autosalón Nitra 2019
Premiéru si na Autosalóne v Nitre 2019 odkrútilo aj nové BMW radu 1

Prvýkrát som mal možnosť vidieť nové BMW radu 1 naživo. Už z fotografií sa mi veľmi páčilo a naživo je po dizajnovej stránke interiéru aj exteriéru veľmi podarené. Primárne tu však vidím jeden problém, hlavne ako marketér – auto nemá žiadnu špecifickú pozitívnu vlastnosť, ktorá by ťahala tento hatchback vpred oproti konkurencii. Komunikovaný priestor určite nie je to, čo by záujemcovia o BMW hľadali primárne. Kedysi boli ťahákmi zadný pohon a možnosť zakúpenia BMW 1 so 6-valcom. Teraz si môžete zakúpiť BMW 1 už s 3-valcom… Toto určite nie je ťahák pre zvýšenie predajnosti a myslím si, že iba podarený dizajn nebude stačiť. Dobrý vzhľad sa darí zvládnuť aj konkurencii a k tomu s nižšou cenou. Samotný 3-valec nie je zlý, skúšal som ho v BMW X2, ale ten odpor proti 3-valcom je stále silne prítomný z verejnosti.

Slovenská premiéra Renault Clio na Autosalóne v Nitre 2019
Clio skutočne vyrástlo na lídra v kráse vo svojej triede

Renault Clio je novinka B segmentu a musím uznať, že vyzerá veľmi dobre. Na autosalóne bol v dispozícii vo výbave RS Line a mám pocit, že interiér pôsobil športovejšie než exteriér, čo nebýva zvykom. Za volantom som sa cítil veľmi dobre a pozitívne ma aj prekvapil negumový chod riadiacej páky.

Cupra el-Born autosalón Nitra 2019
Cupra a Seat to opäť aj tento rok na Autosalóne v Nitre 2019 rozbalili vo veľkom štýle. Seat el-Born je elektromobil od španielskej automobilky a pravdu povediac, nemám slov. Je nádherný.

Citroen C3 Aircross interiér Autosalón Nitra 2019
Pozitívne ma prekvapil aj stánok Citroenu. Napriek tomu, že k tejto automobilke nemám žiadny špeciálny vzťah, oslovilo ma spracovanie a cena modelu C3 Aircross, ktorá výrazne konkuruje napríklad Hyundaiu Kona. Porovnanie týchto 2 áut by som rád do budúcnosti zrealizoval.
Nové Mitsubishi ASX Autosalón Nitra 2019
K videniu bolo aj modernizované Mitsubishi ASX, ktoré ma však negatívne prekvapilo cenovkou a tiež nevábnym zápachom v interiéri. V ASX si vôňu novoty tohto modelu skutočne nevychutnáte.
Hyundai N Autosalón Nitra 2019
V expozícii Hyundaiu nechýbala rodina N
Dodge Autosalón Nitra 2019
Potešila ma americká klasika, ktorá okrem vzhľadu poteší aj priaznivou cenou 🙂
Mazda Autosalón Nitra 2019
Mazda sa klasicky prezentovala svojou vášnivou metalízou. Stále je však iba navonok, B stĺpik zvnútra nie je nastriekaný touto farbou…
Ford Autosalón Nitra 2019
Z klasických hatchbackov bol pre mňa jednoznačne víťaz Ford Focus ST-LINE. Najlepšie sa mi v ňom sedelo a prevodové stupne sa radili jedna báseň.
Tuning Autosalón Nitra 2019
Ani o tuning nebola núdza. Toto Grande Punto malo najhlasnejšiu aparatúru akú som kedy počul. Seriózne mi prišlo z toho hluku na moment zle!

administrator

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.