Contact Information

Theodore Lowe, Ap #867-859
Sit Rd, Azusa New York

We Are Available 24/ 7. Call Now.

Hyundai i30 N-Line – toto očakávam od “línie”

S Hyundaiom i30 som sa už kedysi stretol, bolo to v zime pri teste Hyundaiu i30 kombi, takže aj v ďalšom teste budem porovnávať tieto 2 verzie, najmä po jazdnej stránke.

Dizajn

K dizajnu som sa už skôr vyjadroval, že mi pripomína zmes rôznych áut konkurencie, akoby spojeného do jedného celku. S týmto názorom sa už úplne nestotožňujem, predsa aj konkurencia medzičasom zmenila vzhľad svojich modelov a Hyundai i30 by som si v súčasnosti nepomýlil so žiadnym iným konkurenčným modelom. Okrem iného, testovaná verzia získala balíkom N-Line bohatú najmä exteriérovu paletu doplnkov – zmeny sa týkajú najmä “vytuningovaných” predných a zadných nárazníkov podľa vzoru svojho športovejšieho brata – Hyundaiu i30 N.

Nový Hyundai i30 N-Line zozadu v červenej farbe, dvomi koncovkami výfuku vpravo a upraveným zadným nárazníkom
Po testovacej jazde som sa zamiloval do Hyundaiu i30 N-Line

Balíkom N-Line získa majiteľ zadný spojler, odlišné nárazníky, funkčný upravený výfuk, kovové pedále, bočné prahy a samozrejme nesmie chýbať plaketa N-Line, pri bočných smerovkách. Hyundai i30N-Line vyzerá veľmi zdatne, nemal som pocit, že by automobilka pýtala peniaze iba za optický balíček, ako to zvykne robiť konkurencia. Žiadny z vymenovaných prvkov nie je “fake”, aspoň som to nezbadal. Nájdu sa tu síce prvky zaslepených mriežok v nárazníkoch, ale konkurencia ich používa tiež a to v oveľa väčšej miere.

Interiér a prevodovka

V interiéri nejde očakávať žiadne veľké zázraky, nakoľko ich neposkytuje ani samotná i30 N. V každom prípade poteší N-Line logo na spodnom ramene volantu a sedadlá sú mierne tvrdšie a dobre držia telo. Hlavné lákadlo a zmena oproti klasickej i30 je skvelý pocit z radenia manuálnej 6-stupňovej prevodovky, akoby bola priamo prebraná z ostrej i30 N. Pri preraďovaní to už nie je bežný pocit z manuálu v Hyundaiu i30 kombi, ale skutočne krásny pocit z radenia, kde prevody pekne dosadajú na svoje miesta a vodič cíti, že daný prevodový stupeň zaradil. Dráhy sú primerane krátke (nie úplne kratučké) a hlavica riadiacej páky je guľatá, takže padne do ruky ako uliata. Preraďovať v Hyundai i30 N-Line je zážitkom, nad automatom by som neuvažoval. Jediný skutočný príplatok, ktorý by som odporučil sú Full LED predné svetlá. Pri tak športovo vyzerajúcom aute, jednoducho halogény vyzerajú skutočne pod úroveň celkového vzhľadu.

Motor a jazda

Pod kapotou je preplňovaný 1,4-litrový 4-valec s výkonom 140 koní a krútiacim momentom 242 Nm. Motor tak ako v prípade sesterského Ceedu, ktorý som testoval v rámci veľkého Kia megatestu, nemá zmysel točiť viac než nad 5 000 otáčok. Motoru sa v tomto spektre nechce až tak, ako keď je turbo pod plnou záťažou. Oceňujem veľké analógové budíky prístrojového panela, ktoré sú jasne podsvietené a zároveň majú veľké číslice. Pri sústredení sa na cestu som stále bol schopný periférne vnímať, v akých otáčkach sa motor nachádza a akou idem rýchlosťou.

hyundai i 30 N-Line v červenej farbe s testovacím vodičom
Plaketka N-Line nesmie chýbať 🙂

Samotný motor znie veľmi dobre, ale v šoku som ostal z výfuku – nie sú to iba okrasné koncovky. Výfuky reálne poskytovali basový dunivý akcent od 3 500 otáčok/min. Kým konkurencia používa fake alebo len chrómové akože koncovky výfukov, tu výfuky skutočne produkujú športovejší zvuk. Áno, Hyundai i30 N-Line síce nestrieľa do výfukov ako i30 N, no zvuk je počuteľný a zároveň dostatočne diskrétny na mestské auto. Auto je štandardne obuté do pneumatík Michelin Pilot Sport 4. Podvozok nie je príliš tvrdý, povedal by som, že stále veľmi komfortný, no pevnejší než pri bežnej i30. To je vec, ktorá sa mi nepáčila pri teste Hyundaiu i30 kombi a ktorú som kritizoval kritizoval.

Čo budem však kecať, lepšie je si to vypočuť a zažiť jazdu naživo z prvej osoby vo videu, ktoré som nahral. Vonkajší zvuk i30 N-Line sa nachádza na konci videa 🙂

Z celkového pohľadu oproti N verzii chýba samozrejme ešte športovejší výfuk, uzávierka diferenciálu alebo rev-matching. Na druhej strane za 18 490 € vodič získa skvelé športovo ladené auto, s ktorým je radosť jazdiť. Výbava obsahuje štandardne aj dvojzónovú klimatizáciu alebo infotainment s podporou Android Auto a Apple CarPlay. K tomu samozrejme nechýba štandardná 5 ročná záruka! Hyundai i30 N-Line si ma veľmi chytil za srdce a je mojím favoritom v segmente športovejších hatchbackov nižšej strednej triedy.

Hyundai i30 N pohľad na veľké disky kolies s červenými strmeňmi bŕzd a veľkú okrúhu koncovku výfuku
Hyundai i 30 N má koncovky výfukov po oboch stranách a má navyše červenú linku na zadnom difúzore

Kupujem!


administrator

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.