Contact Information

Theodore Lowe, Ap #867-859
Sit Rd, Azusa New York

We Are Available 24/ 7. Call Now.

Autosalón Nitra 2018: Čo ponúkol bezprostredne po autosalóne v Paríži?

Tento rok sa mi konečne podarilo dostať na autosalón do Nitry. Po minulé roky som bol zaneprázdnený a tento rok som sa prvýkrát dostal hlbšie do centra Nitry, nie len na autobusovú stanicu, rovnako ako na autosalón. Tento článok je zameraný výhradne na Autosalón Nitra 2018, ak by ste chceli vedieť niečo viac o Nitre, podobne ako som to robil napríklad v prípade cesty do Infiniti v Poľsku, navštívte blog cestovateľky Lekida. Teraz však už k Hyundaiu.

Nový Hyundai i30 N-Line zozadu v červenej farbe, dvomi koncovkami výfuku vpravo a upraveným zadným nárazníkom
Po testovacej jazde som sa zamiloval do Hyundai i30 N-Line

Autosalón Nitra 2018 sa aj tento rok konal v areáli Agrokomplexu Nitra, rovnako ako po minulé roky. Nitrianský autosalón má dlhšiu históriu ako ten bratislavský a tak som bol zvedavý na program a samozrejme autá. Autosalón v Nitre predchádzal veľký autosalón v Paríži, kde chýbali veľké značky ako Volkswagen, Fiat a ďalšie. Potvrdzuje to trend menšieho záujmu o autosalóny zo strany automobiliek prevažne z ekonomických dôvodov a najmä v západnej Európe. Na Slovensku mám však pocit, že trend je opačný a Slováci (široká verejnosť) má stále tieto podujatia stále vyšší záujem. V sobotu aj v nedeľu boli autosalóny v Nitre aj v Bratislave úplne plné a zo slov hostesiek, predajcov a testovacích jazdcov sú to skutočne náročné dni.

Pohľad na predný bok Volkswagen Golf GTI TCR Concept
Volkswagen Golf GTI TCR Concept

Agrokomplex je skutočne veľká plocha, pozostávajúca z rôznych pavilónov (budov) ale aj zo skutočne priestranného priestranstva, na ktorom je možné organizovať rôzny program. Okrem toho je k dispozícii aj parkovisko, parkovať sa však dá aj v neďalekom nákupnom centre alebo aj v samotnom centre Nitry. Z logistických dôvodov a nedostatku času som dokonca nenavštívil 1 pavilón, v ktorom vystavovala napríklad aj Mazda. Fotky z autosalónu v Nitre prikladám do galérie pod článkom a taktiež sú niektoré fotky k dispozícii na Instagrame automoto.prestavka.eu.

Nová Mazda CX-5 v krásnej bordovej metalíze s ostrými líniami a prepoenou prednou chrómovou linkou so svetlami
Nová Mazda CX-5 v ešte krajšej bordovej metalíze

Na Autosalóne v Nitre 2018 oficiálne chýbali iba značky Alfa Romeo, Audi, BMW, Mini a Subaru. Do jednotlivých áut sa dalo sadnúť, nie však všetkých, tie prémiovejšie a luxusnejšie ostávali zamknuté. Takže sadnúť si do Volva, Jaguáru alebo Mercedesu-Benz sa nepodarilo ani mne. Jaguár okrem dnu vystavovaných modelov mal aj celú plejádu vozidiel pred pavilónom, mal som pocit, akoby nastal výpredaj ich modelov, zo 15 kúskov tam určite bolo.

Pohľad do interiéru cez otvorenú strechu do hnedého koženého interiéru Jaguar F-Type Roadster
Jaguar F-Type Roadster

V rámci autosalónu som sa snažil skúšať prevažne vozidlá, ktoré boli novinkami, alebo v ktorých som doteraz nemal možnosť sedieť – napríklad nový Seat Tarraco. Skúšal som však aj vozidlá automobilky Ssang Yong, ktorým sa budem venovať v špeciálnom článku. Okrem toho som skúšal Daciu Sandero. No, je na nej cítiť, že je to vozidlo, ktorého cena bola tlačená nadol – bolo to cítiť na pružinových kľučkách, alebo zatláčacom mechanickom systéme otvárania kufra, ktorý mi pripomenul Wartburg, ktorý sme mali v rodine keď som bol ešte malým chlapcom.

Pohľad na prednú časť a motor automobilu SSang Yong Tivoli
V súčasnosti najznámejší model značky Ssang Yong v Európe – SSang Yong Tivoli

V rámci autosalónu sa nachádzala aj tuningová show, ktorá bola určite bohatšia a zaujímavejšia, ako tá na Autosalóne v Bratislave 2018. Taktiež sa tu nachádzalo množstvo obchodov s autodoplnkami na nezávislé kúrenie, dálkový start alebo aj prívesky na kľúče. V areáli sa nachádzala výstava hasičských automobilov a aj program driftujúcich motoriek. Pred Agrokomplexom sa nachádzali Hyundai testovacie jazdy, podobne ako tomu bolo v Bratislave.

Pohľad na vytuningovaný Ford Focus v modrej metalíze s modrými dekormi v motore
Poriadne vyhrotený Ford Focus RS minulej generácie

V rámci autosalónu mal jednoznačne najlepší stánok Seat/Cupra s peknými autami rovnako ako hostestkami. Tento stánok bol najživší a páčil sa mi najviac. Celkovo hodnotím Autosalón v Nitre veľmi pozitívne a určite prídem aj budúci rok.


administrator

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.