Contact Information

Theodore Lowe, Ap #867-859
Sit Rd, Azusa New York

We Are Available 24/ 7. Call Now.

Ak ste v rámci Vianočných sviatkov na niečo zabudli, tak je to možno to, že je tu opäť čas kupovania diaľničných elektronických známok. Nerobte však paniku, stará diaľničná známka je platná do do konca januára, nasledujúceho kalendárneho roka;  31.1. 2018. Oproti minulému roku sa nič nezmenilo, ročná diaľničná známka stojí 50€, mesačná 14€ a 10 dňová 10€. Podľa oficiálneho portálu vo všeobecnosti platí, že automobily, ktoré vkročia na spoplatnený úsek cesty, musia mať už zakúpenú diaľničnú známku. Čítal som aj články, kde bolo uvádzané, že ak nechtiac vojdete na spoplatnený úsek, pokiaľ zaplatíte ešte v ten deň, pokuta Vám nepríde. Našiel som aj články, ktoré tomuto tvrdeniu odporovali, neviem tak presne kde je pravda. NDS sa vyjadrilo, že pokuta príde aj po zakúpení neskôr. Avšak ako to už na Slovensku býva, prax a teória sa sú od seba vzdialené dosť Ďaleko.

Keď som pri tej praxi, včera som bol natankovať na čerpacej stanici a na to, že išli 2 pokladne a na pumpe nebolo veľa áut, rady pri pokladni aj tak boli. Okrem toho, že sa pár chytrákov predbehlo som pozoroval, prečo to tak dlho trvá. Všimol som si, že pokladníčky niečo nahadzovali do notebooku, reku, asi sa im pokazila tlačiareň na bločky tak ich tlačia z notebooku. Až potom mi zasvietila žiarovka, že to sa týmto spôsobom predávajú elektronické diaľničné známky. Nieže by som sa niekde ponáhľal, ale čakal som dosť dlho. Pomyslel som si, že zase Slováci nevedia zapnúť internet alebo mobil a kúpiť si známku týmto spôsobom. To sa však musím ospravedlniť všetkým. Bol som zvedavý ako mladý človek, že by som si kúpil známku cez mobilnú aplikáciu eznamka v obchode Google Play (operačný systém Android). Chvíľu som ostal zarazený pretože sa mi zobrazili výsledky vyhľadávaní a nebol som si istý, či práve tá najvrchnejšia aplikácia s 2 hviezdičkami je tá správna. Tu hneď začnem kritikou, pretože na ikone je znázornený znak diaľnice s eurom, ale čo ak aplikácia nie je slovenská – nenesie žiadny slovenský symbol ani nič podobné, čo by ma utvrdilo. Radšej tam ten symbol nedali aby sme si nerobili hanbu v Google Play. Klikol som predsa na ňu, popis bol pekne napísaný, len to hodnotenie mi hneď napovedalo, že opäť na Slovensku niečo nefunguje. Po prečítaní komentov som zistil, že prihlásenie poriadne nefunguje, pri predĺžení známky sa treba opäť registrovať a dokonca Vás to pustí aj s tým istým e-mailom nekonečno veľakrát. Taktiež po zmene mobilu je problém načítať známku atď…

Ak máte iPhone a očakávate, že aplikácia by tam mohla fungovať lepšie, ako to na iOS býva, podobne ako ja, ste na omyle. Hodnotenie je ešte nižšie.

iOS verzia aplikácie

Tak som si povedal, že sa na to vykašlem a radšej si vystojím radu, ako to robili naši rodičia pred desiatkami rokov.


administrator

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.