Contact Information

Theodore Lowe, Ap #867-859
Sit Rd, Azusa New York

We Are Available 24/ 7. Call Now.

Reklama, reklama, všade samá reklama. Ako študent zameriavajúci sa na marketing a marketingovú komunikáciu viem, že je veľmi ťažké nájsť správnu formu a kanály, ako sa spropagovať. V každom prípade som sa v rámci dotazníka k bakalárskej práci pýtal respondentov, či sa nejakým spôsobom bránia reklamám a či považujú reklamy za zaujímavé. Približne polovica respondentov prepne stanicu počas reklamy, či už rádio alebo televíziu a taktiež polovica používa blokovače reklamy na internete. Dotazníka sa zúčastnila najmä mladá veková skupina do 25 rokov (67,3%). Zaujímavé tiež, že približne 40% respondentov nepovažuje reklamy za zaujímavé a oslovujúce. Celkovo sa dotazníka zúčastnilo 171 respondentov. To marketérov núti k tomu, aby hľadali nové komunikačné kanály. A práve automobily sú zaujímavé, nakoľko sa tiež viac technicky založené a infotainmenty výrazne napredujú dopredu. Americká spoločnosť Telenav chce využiť potenciál a chce do vozidiel púšťať reklamu. Možné to bude pravdepodobne, ak bude vozidlo pripojené na internet a reklama sa má púšťať zatiaľ vraj iba statická, bez audiálnej zložky. Reklamná ofenzíva je zatiaľ naplánovaná iba v USA. Telenav spolupracuje na iných produktoch s automobilkami Ford, General Motors, Lexus, and Toyota. V týchto automobilkách sa reklama asi zobrazí najskôr. Podľa slov CEO Telenav-u, vďaka možnosti reklamy v infotainmente budú schopný pokryť náklady potrebné na komunikáciu medzi autami, ktorá má zabezpečiť vyššiu bezpečnosť na cestách. V praxi by autá mali komunikovať medzi sebou a upozorňovať na kolóny alebo nebezpečenstvo na cestách. Reklama sa pravdepodobne zavedie aj napriek zvyšujúcemu sa počtu nehôd z dôvodu používania infotainmentu v USA. Áut s pripojením na internet prostredníctvom infotainmentu nie je veľa, pripojenie sa však môže zjednodušiť so zavedením povinnosti núdzových hovorov, ktoré budú schopné sa aj pripojiť na internet.

Myslím si, že toto je ešte len budúcnosť tu v Európe, ale namiesto reklamy v rádiu, možno budeme prepínať reklamu aj v infotainmente. Veď aj tak niektorí vodiči sú možno zvyknutí na reklamu zo Spotify, ak nemajú predplatený účet.

Zdroj: thedrive.com,autoweb.cz


administrator

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.