Contact Information

Theodore Lowe, Ap #867-859
Sit Rd, Azusa New York

We Are Available 24/ 7. Call Now.

Po ďalšej zime, ktorú sme my motoristi zvládli aj vďaka zimnej údržbe auta a garáže – vďaka posypovej soli, lopate a škrabke na čelné sklo. Blížia sa však pre nás opäť svetlé chvíľky v podobe priaznivejšieho počasia a najmä dlhších dní. Čím iným, než autodoplnkami si môžeme spríjemniť tento motoristický rok?

Audi A8 by malo tvarom karosérie pripomínať kupé a očakávať samozrejme môžeme to najlepšie, čo má automobilka Audi k dispozícii z modelu Audi A8. Teda napríklad veľa dotykových displejov s haptickou odozvou.

Audi Q8

Nový Duster má priniesť výrazne prepracovaný interiér, ktorý mne veľmi pripomína ten zo Suzuki Vitara. Duster by mal mať upravený motor o objeme 1,2 litra a taktiež 1,5 litrový naftový agregát. Zmenila s apredná maska aj zadná časť, najmä zadné svetlomety, ktoré si za vzor pre zmenu zobrali Jeep Renegade. V základnej výbave by nemali chýbať LED denné svetlá, strešné lyžiny a príplatkové 17 palcové disky kolies. V interiéry sa majú použiť mäkčené plasty a infotainment bude podporovať aj Apple CarPlay aj Android Auto. Vo vyšších výbavách sa má objaviť kamerový systém okolia auta, autónomné brzdenie a aj detekcia mŕtveho uhlu. Špekuluje sa aj o tom, že by sa Duster mohol vyrábať aj so siedmimi sedadlami. V takom prípade by však stratila pohon 4×4 (pri 7 miestnej verzii).

Dacia Duster

Očakáva si upravený dizajn po vzore Fiesty – zmenia sa hlavne zadné svetlá, ktoré budú teraz horizontálne usporiadané. Paleta motorov by sa mala začínať litrovým trojvalcom EcoBoost v 3 výkonových verziách. Samozrejme by nemal chýbať ani 1,5 litrový EcoBoost spolu s dieslovou 1.5kou a dvojlitrom TDCi. Dokonca sa uvažuje o základnej motorizácii – neprepňovanom litrovom trojvalci s 84 koňmi, čo považujem za výsmech.

Ford Focus 2018

Koncom roka by mal Hyundai modernizovať aj model i20. zatiaľ sa o facelifte veľa nevie, mala by sa zmeniť predná aj zadná časť vozidla. Očakávať možno nie v tomto roku, ale o niečo neskôr aj verziu i20N, po vzore modelu i30.

Hyundai i20

Kii cee’d som sa venoval už v článku. Môžeme očakávať najmä preplňované motory a neskôr by mohla prísť aj mild hybridná sústava.

Kia cee’d

Ako druhý model značky si privlastní nový dizajnový rukopis, podobný novému modelu CLS. Zmení sa hlavne tvar predných svetlometov, ktoré by mali pôsobiť užším zapusteným dojmom. Podľa môjho názoru pôvodné svetlá vyzerajú lepšie, pričom nové mi pripoínajú tvarom tie z najnovšieho Fordu Mustang, len natočené pod väčším uhlom. Počítať môžeme aj s novým preplňovaným motorom z dielne Renault s objemom 1,3 litra. Ešte stále veríte v upsizing? Asi nie úplne všetky automobilky ho majú v pláne.

Mercedes-Benz A

Francúzka automobilka sa bude snažiť zaútočiť na zákazníkov Volkswagenu Arteon, Fordu Mondeo, Opelu Insignia… Konkurentov je teda dosť. Automobilka sa vyjadrila, že nechce konkurovať s modelom 508 prémiovým vozidlám. Očakávať môžeme hybridné ústrojenstvo a pravdepodobne aj i-Cockpit.

Peugeot 508

Suzuki Swift Sport bolo už predstavené, čaká sa už iba na to, kedy sa začne predávať. Pod kapotou bude mať 1,4 litrový prepĺňaný benzínový motor (štvorvalcový). V Austrálii ho už testovali a redaktori pochválili, že auto je veľmi obratné a ponúka veľmi bohatú výbavu. Nevýhodou sú vysoká cena (to je v Austrálií bežné) a nekvalitné plasty v interiéry. Uvidíme, akú cenovku nasadí Suzuki v Európe.

Suzuki Swift Sport

Model vyvíjaný spolu s BMW by sa mal predstaviť na tohtoročnom autosalóne v Ženeve. Vyzerá to tak, že by Supra mala prísť v 4 verziách – od tej bežnej cestnej až po najšportovejšiu. Obsahovať by mala 6 valcový motor s dvomi turbami a zadným náhonom, pričom hmotnosť najťažšej verzie by nemala prekonať 1,5 tony.

Toyota Supra (Gazoo)

Automobil by sa mal vyrábať výhradne v Bratislave. V interiéry sa očakáva zväčšovanie a pribúdanie obrazoviek, predná maska by mala byť spojená so svetlometmi podobne, ako je to v prípade Arteonu. Paleta motorov by mala byť bohatá, na výber budú 4 valce, 6 valce a možno sa zachová aj 8 valec. Počítať sa môže aj s 48V hybridným okruhom podobne, ako to má aj Audi SQ7.

Volkswagen Touareg

Zdroj: Autoexpress


administrator

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.