Contact Information

Theodore Lowe, Ap #867-859
Sit Rd, Azusa New York

We Are Available 24/ 7. Call Now.

Aj napriek tomu, že sa to nemusí zdať, Kia cee’d vyrábaná v Žiline potrebuje svojho nového nástupcu. Vďaka nadčasovému dizajnu a samozrejme aj vďaka tomu, že sa vyrába na Slovensku, patrí cee’d medzi bestsellery na Slovensku. Samozrejme aj vďaka primeranej cene na slovenské pomery. Predzvesť nového cee’d-u sa objavila už na autosalóne vo Frankfurte minulý rok. Koncept bol navrhnutý v Európe, pričom prekvapením bolo, že je karosárskej verzie combi respektíve “shooting break”. Shooting break je kombinácia bežného kombíka a coupe, čo dodáva pocit určitej dynamickosti automobilu.

Kia Proceed concept

Dizajn nadväzuje na GT Stinger a špekulovalo sa, že by dizajn nového cee’d-u mohol byť viac odvážny než doteraz. Realita je skôr taká, že cee’d ostane predsa o niečo stereotypnejší. nepočíta sa už s 3 dverovou ostrou verziou, naopak ostrá verzia by mala byť práve shooting break. Čo sa týka motorizácii, predpokladajú sa preplňované trojvalcové a štvorvalcové motory. Osobne by som nevylučoval aj atmosférickú jedna – štvorku. Taktiež sa uvažuje o použití dvojlitrového štvorvalca a Hyundaiu i30N. K dispozícii bude manuálna aj dvojspojková automatická prevodovka DCT. Okrem iného sa tiež pošepkáva aj použití mild hybridu – automobil nebude schopný samostatne jazdiť na elektrinu, ale malý elektromotor bude napomáhať spaľovaciemu motoru pri zrýchľovaní. Vďaka mild hybridu nebude potrebné, aby bola na palube veľká a ťažká batéria, bude stačiť menšia. Počíta sa teda, že v týchto automobiloch pribudne aj 48V okruh. Mild hybrid príde pravdepodobne do cee’d-u neskôr, nie hneď pri jeho premiére. Kia asi ešte potrebuje pozbierať spätnú väzbu od zákazníkov, ktorí vlastnia Niro, kde Kia hybridný systém používa.

Predná časť získala mierne retuše, tiež sa mierne zmenil tvar predných sedadiel. Z názorov ľudí , čo som čítal na internete, sa vraj mierne podobajú na Ford Focus. Čiastočne to môže byť pravda, každý vie, že Hyundai/Kia sa nechá rada inšpirovať dizajnom iných automobilov. Predná časť si typicky ponecháva typický predný “gril” v tvare mašle resp. motýlika. Počíta sa s prednými LED svetlami.

Zadná časť je tiež inšpirovaná konceptom Proceed, zadné svetlá sa podobajú dizajnovým jazykom Kii, najmä modelu Stonic – vo vnútri svetiel smerovky s cúvacími svetlami a okolo so zadnými svetlami. Na obrázkoch vyzerá auto dobre, uvidíme, ako bude vyzerať finálna podoba.

Zdroj: Autožurnál, auto.cz


administrator

1 Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.