Contact Information

Theodore Lowe, Ap #867-859
Sit Rd, Azusa New York

We Are Available 24/ 7. Call Now.

Tak ako sme už prednedávnom upozorňovali na príchod modernizovaného cee´d-u, stalo sa a to ešte pred ženevským autosalónom. Nová Kia Ceed bola predstavená v Nemecku. A čítate, správne, nepomýlil som sa, Ceed sa skutočne zmenil a zmeny nastali už v samotnom názve modelu. Kým sme sa pri minulom článku trápili s názvom tohto modelu, teraz je to už oveľa jednoduchšie. Zdá sa, že sme neboli jediní a tak sa zmenil názov – teraz je to s veľkým začiatočným písmenom a bez apostrofu – jednoducho Ceed.

Nová Kia Ceed vyzerá spredu športovo

Nová Kia Ceed získala ešte viac na atraktivite a najmä športovosti v porovnaní s predchodcom. Po dizajnovej stránke sa Ceed zmenil, ale mám pocit, akoby ten základ ostal, čo je výborné. Tiež je vidieť, ako sa koncern snaží čoraz viac odlíšiť Hyundai od Kie čo je tiež výborné. Kia Ceed je postavená na rovnakej platforme, ako sesterský model Hyundai i30. Kia sa podľa očakávaní bude skôr snažiť byť skôr športovejšou značkou, podobne ako to má robiť Seat v koncerne VW. Spredu nastali zmeny v osvetlení. K dispozícii budú Full LED svetlomety, pričom typické kocky LED – “kocky ľadu” sa presunuli dohlavných svetlometov. Toto riešenie mi pripomína mierne automobilku Porsche, ktorá v súčasnosti má tiež v hlavných svetlometoch LED denné svietenie zakomponované 4 LED diódami do tvaru štvorca. Na prednej časti je efektná zvlenná kapota, ktorá vyzerá skutočne dynamicky a v prednom nárazníku je možné si všimnúť radar. Áno, môžeme počítať s obrovským množstvom asistenčných pomocníkov.

Červená farba jej pristane

Auto má zboku jednoduché tvary. Za dizajnom Ceedu stoja Peter Schreyer a Gregory Guillaum. Obaja dizajnéri sa inšpirovali modelom Kia Stinger. Kia narástla do šírky 20mm, na dĺžku je rovnako dlhá ako predchodca a výška sa znížila o 23mm.

Kia Ceed sa tvári zozadu ako kombík

Zozadu Kia Ceed dostala nový svetelný LED podpis a grafika svetiel je podobná ako pri modely Stonic – stred svetiel tvorí smerovka a cúvacie svetlo, ktoré sú obklopené zadnými svetlami. V určitom uhle získava Ceed dojem kombíku, najmä pri pohľade mierne šikmo zozadu. To, že to tak bude, napovedal už koncept nového Ceedu.

Kufor narástol, no pribudol tam zaujímavý prvok – subwoofer!

Batožinový priestor narástol o pár litrov, teraz má hodnotu 395 litrov. Nachádza sa tu aj dvojité dno batožinového priestoru ešte aj s možnosťou ďalších odkladacích priestorov v dne batožinového priestoru. Už pri prvom pohľade ma upútali dva okrúhle predely v bočnej stene batožinového priestoru – áno je to subwoofer. Môžme teda očakávať nebodaj prémiové audio?

Klobúk dole pred interiérom

Áno môžme a nie len audio. Po prvom pohľade do interiéru pravdepodobne všetci, ktorí Kiu nemajú v obľube uznajú, že interiér vyzerá veľmi hodnotne, až prémiovo a osobne som z interiéru veľmi milo prekvapený. Volant pôsobí elegantne, mierne športovo. Oproti predchodcovi sa zmenilo aj vzhľad tachometrov. Kým v predchodcovi neboli tachometre úplne guľaté, teraz už sú. Rozloženie je klasické – vpravo rýchlomer, uprostred displej a vľavo otáčkomer. Nechýbajú ani analógový palivomer a ukazovateľ teploty chladiacej kvapaliny, ktoré sú umiestnené práve v rýchlomery a otáčkomery. Infotainment oproti sesterskému modelu Hyundai i30 vyzerá skutočne oveľa modernejšie. Infotainment budí dojem tabletu, bez širokých rámikov a tlačidiel priamo na ňom. Všetky analógové ovládače sa presunuli pod infotainment a veľmi decentne sú zapracované do palubnej dosky, podobne ako to mala Alfa Romeo Giulietta pred faceliftom. Palubná doska a rovnako aj dvere sú doplnené o chrómové prvky resp. prvky, ktoré by mali pripomínať chróm, no určite nepôsobia lacno. Celkovo tak Ceed po stránke dizajnu a výbavy sa posunul výrazne vpred.

Aj dvere vyzerajú elegantne

Ako je aj z obrázku vidieť, v Ceede bude skutočne možné priplatiť si za audio aparatúru. Ide konkrétne o systém JBL Clari-Fi, ktorý podľa mňa veľmi chýbal v Kii a chýba aj v Hyundai. Ak by ste nepoznali JBL, je to značka produkujúca audio do domácností, ale aj malé odolné prenosné reproduktory patriaca pod výrobcu audia Harman. JBL nie je úplným nováčikom v automobiloch. JBL nájdete napríklad v modely Toyota C-HR, ale aj vo všetkých modeloch Ferrari! Takže mať príplatkové audio v Ceede, ktorá produkuje audio do Ferrari nie je vôbec zlé 🙂

Tak ako sme predpokladali v našom článku, v palete motorov ostane stále zachovaná atmosférická benzínová 1,4ka, doplnená o trojvalec 1,0 T-GDI a tiež o 1,4 T-GDI. K dispozícii bude aj naftová verzia 1,6 CRDi v dvoch výkonových verziách.

Pevne veríme, že sa čoskoro dostaneme aj za volant novej Kie Ceed.

 


administrator

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.