Contact Information

Theodore Lowe, Ap #867-859
Sit Rd, Azusa New York

We Are Available 24/ 7. Call Now.

1. Rovnosť žien a mužov

Trendy na tohtoročnom autosalóne v Ženeve zohrali svoju úlohu. Na autosalónoch sa okrem áut dajú obdivovať aj hostestky. Pre mnoho mužov sa tak 2 vášne spoja do jedného podujatia a svoju milovanú polovičku odbijú slovami: “Idem si pozrieť autá, nie ženy.” Tento rok sa autosalón v Ženeve niesol v duchu rovnosti a vzhľadom na masívnu kampaň #MeToo, ktorá poukazuje na obťažovanie žien, bolo mnoho hostestiek nahradených “produktovými špecialistami”, prípadne hostestky doprevádzal “hostest?”, prípadne hostetsky neboli vôbec. Myslím si však, že nič hrozné sa nestalo, autosalón nestratil na svojom čare. Ak si niekto chcel ísť pozrieť sporo odeté hostestky, mohol tak urobiť na stánkoch úpravcov automobilov, tam sa nič nezmenilo a platila jednoduchá rovnica – lepší úpravca = lepšie upravené (odhalené) hostestky. Čiže bežné autá dostali viac zahalené a viac spoločensky oblečené hostestky a upravené autá dostali odhalené hostestky. Myslím si, že tu je všetko v poriadku.

Pri autách boli pózovali páry alebo dokonca iba muži

2. Tlak elektromobilov sa stupňuje

Takmer každá automobilka predstavila model, koncept, víziu alebo aspoň hovorila o hybridoch a elektromobiloch, ako sa zvýši ich produkcia. je to reakcia na stále prísnejšie emisné normy. Snáď jedinou výnimkou bola Mazda, ktorá sa nechce vzdať spaľovacích motorov. Budúcnosť automobilka zatiaľ vidí inak a možno má pravdu rovnako, ako mala s malými turbomotormi – nie sú lepšie.

3. Precíznosť automobiliek stále rastie

Nájsť automobil, ktorý by bol minimálne po dizajnovej stránke nepodarený alebo nedokončený bolo takmer nemožné. Na autosalóne bolo predstavených mnoho noviniek, z ktorých žiadna nepôsobila výrazným dizajnovým nedostatkom.

4. Nové trendy značky automobilov, niektoré však neprišli

Na autosalóne v Ženeve sa tento rok objavili aj nové značky. Ide konkrétne o divízie značiek Volvo a Seat – Polestar a Cupra. Obe značky sú športovejším derivátom ich materskej značky a majú zákazníkom dodať pocit exkluzivity. Na jednej strane je to dobrý nápad, najmä počas ekonomického rastu, nie som si však istý, či by prežili ďalšiu ekonomickú krízu. Taktiež som si nie istý, akú budú mať úspešnosť – deriváty značiek má aj Citroen (DS) a Fiat (Abarth) a rekordné predaje určite nemajú. V každom prípade tieto značky patrili k oživeniu autosalónu. Trendy sú jasné – najmä mladí ľudia sa chcú odlíšiť. A práve to im tieto značky poskytujú. Na opačnej strane práve značka DS a ani automobilka Opel na autosalóne v Ženeve nevystavovali žiadne modely, pravdepodobne z dôvodu žiadnych nových modelov a šetrenia nákladov.

Značka Cupra sa osamostatnila

5. Crossover/SUV segment rastie

Podľa správ zo všetkých automobiliek počet predaných crossoverov a SUV stále rastie a tieto autá sú stále populárnejšie u zákazníkov. Nasvedčuje tomu aj víťaz ankety Európske auto roka 2018 – Volvo XC40, ktoré sa radí do kategórie kompaktných SUV. Nie je to však len trendom Európy, o titul Svetové auto roka 2018 (WCOTY 2018) zabojujú výhradne autá typu SUV – Volvo XC60, Range Rover Velar, a Mazda CX-5.

 


administrator

1 Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.