Contact Information

Theodore Lowe, Ap #867-859
Sit Rd, Azusa New York

We Are Available 24/ 7. Call Now.

Autosalón Bratislava

Aj tento rok sa v hlavnom meste konal autosalón – Autosalon Bratislava 2018. Vďaka vhodnému načasovaniu, niekoľko týždňov po snáď najznámejšom autosalóne v Ženeve, získava autosalón v Bratislave čoraz väčšiu popularitu. Bratislavský autosalón sa na Slovensku stal viac známym než autosalón v Nitre, ktorý má dlhšiu tradíciu. Hlavné mesto je hlavné mesto a tento rok sa organizátorom podarilo získať skutočne veľké množstvo zaujímavých modelov. Objavili sa tu aj americké značky, ale aj napríklad Abarth s modelom 695 XSR Yamaha, ktorí sme mali možnosť si už predtým podrobne pozrieť. Samotný autosalón pripomínal ten z roku 2017, avšak subjektívne mám pocit, že pribudlo aj viac ľudí, napriek tomu, že tento rok som autosalón stihol až v nedeľu a minulý rok už v sobotu. Množstvo ľudí môže byť spôsobené aj faktom, že organizátori zvýšili cenu lístkov, aby zabránili preplneniu výstaviska v sobotu. Autosalónu tento rok nahralo aj skutočne skvelé až letné počasie.

Autosalón Bratislava 2018: K videniu bol aj typický modrý nebíčkový Hyundai i30N, ktorý si bolo možné prezrieť na dennom svetle
Hyundai i30N

Aký je autosalón v Bratislave?

V roku 2017, keď som prvýkrát navštívil autosalón v Bratislave, sa mi podarilo prísť do pavilónu, ktorý nie je ani tak zameraný na samotnú výstavu automobilov, ale všetkého čo s nimi súvisí. Nájsť tu bolo možné karavany, tuning úpravcov, veľký obchod s auto – doplnkami. Okrem iného tu ako jediná automobilka mala výstavu Lada. Okrem iného tu mal stánok aj Slovakia Ring, ktorý nie ako jediný ponúkal možnosť zajazdiť si na simulátore. Na ňom bolo možné zajazdiť si v hre Assetto Corsa práve trať na Slovakia Ringu. Účastník, ktorý zajazdil najrýchlejší čas, získal myslím polhodinový vstup a možnosť zapožičania auta na skutočnú jazdu na Slovakia Ringu. Vstupné bolo 5€ a 3 kolá. Napriek mojim skúsenostiam vo video hrách sa mi nepodarilo zvíťaziť, dostal som sa však do užšieho výberu, ktorý mohol získať vstupenky na nadchádzajúce preteky.

Po absolvovaní tejto jazdy som sa vybral ďalej do hĺbky a bol som šokovaný, čo ma tam čakalo. Pripomínalo to trhovisko alebo čiastočne aj jarmok. Z toho som bol v skutočne šoku a keďže som bol na autosalóne po prvýkrát, netušil som, prečo sa to na autosalóne nachádza. Neskôr som si však uvedomil, že po kúpení lístka a vstupe do areálu Incheby, nie je možné vyjsť a ísť sa niekam najesť a opäť sa vrátiť. Vrátiť sa je samozrejme možné, len si treba opäť kúpiť lístok. Alternatívou je sa občerstviť priamo v areály, minulý rok však nebolo až toľko možností ako tento rok. Až po absolvovaní šokovej terapie som v ďalších pavilónoch objavil už výstavy automobilov. To sa nachádzalo na prízemí, ale aj na celom prvom poschodí. Autosalón bol v roku 2017 skutočne pestrí a ďalšia vec ktorá ma šokovala, pretože som ju neočakával, bola možnosť sadnúť si do ktoréhokoľvek auta, s výnimkou tých najdrahších. Kvôli tomu sa pri autách tvorili krátke zástupy trpezlivých fanúšikov jednotlivých modelov.

Simulátor s 3 obrazovkami a MOMO volantom, ukazovateľom otáčok a rýchlosti na prístrojovom panely
Simulátor

Autosalón Bratislava 2018

Z organizačného pohľadu bol tohtoročný autosalón podobný tomu z minulého roka – dokonca automobilky mali svoje výstavy na tých istých miestach a autosalón sa uskutočnil v tom istom čase. Súčasťou autosalónu boli aj tento rok “trhy” a bolo k dispozícii viac možností pre občerstvenie. Von sa okrem testovacích jázd automobilky Hyundai dali nájsť aj tuningové automobilové špeciality, najmä na obed a taktiež simulátor prevrátenia sa auta, vrátane simulátora Formuly 1. Simulátory nechýbali ani dnu vo výstavisku, nechýbal ani ten od Slovakiaringu, tentokrát však nebola jeho súčasťou ani súťaž, ani rebríček jazdcov 🙁

Čo sa týka návštevnosti, napriek tomu, že som autosalón tento rok navštívil až v nedeľu presne na obed, bolo potrebné si počkať v rade približne 15 minút, čo naznačuje veľký záujem o bratislavský autosalón. Okrem toho bol hlavným reklamným parterom autosalónu sieť čerpacích staníc OMV, ktorá usporiadala súťaž o rôzne ceny a zapojiť sa mohol ktokoľvek s platnou vstupenkou. Vo vnútri čakalo na účastníkov množstvo automobilov rôzneho veku o ktoré bol veľký záujem. Z bežných automobilov bol najväčší záujem o nový Peugeot 508 v čase keď som tam bol ja. Exkluzivitou, ktorá pútala najväčšiu pozornosť bolo Mercedes-AMG Project ONE, ktorý je veľkolepé auto. Okrem toho bolo možné si do bežných áut sadnúť, ale nie takmer do všetkých, tak ako tomu bolo minulý rok. Na to sa aj niektorí návštevníci sťažovali, že nebolo možné si do všetkých sadnúť. Na druhej strane pri takejto možnosti sadnutia si do vozidiel priamo na výstavisku, vznikajú pri autách rady a odfotografovať auto bez ľudí hneď v pozadí je nemožné. Každá automobilka priniesla svoje novinky. Pútavé boli koncepty značky Škoda a automobily značiek Alfa Romeo, Jaguar, Renault, Peugeot, Mercedes-Benz.

Autosalón 2018: Škoda Vision E
koncept Škoda Vision E

Mazda

Niektoré automobilky na autosalóne v Bratislave milo prekvapili navonok – napríklad stánok Mazdy bol krásny, modernizovaná Mazda 6 v typickej bordovej farbe vyzerala nádherne. Háčik bol v tom, že tento lak bol nastriekaný iba na vonkajšej karosérii. Ihneď po otvorení dverí však vnútorné lakovanie na prahoch, stĺpikoch mali iný odtieň bordovej farby. Teda finálna vrstva krásnej bordovej farby je len navonok, nie aj zvnútra, čo je škoda a pôsobí to nedokončene. Vonkajší lak je tak výrazne sýtejší, než ten ktorý sa ukáže po otvorení dverí. Na obrázku to možno nie je vidieť, staršie fotoaparáty nevedia tak dobre rozoznať odtiene červenej farby. Výhradu mám aj voči Mazde CX-3, kedy na vstupe do zadných sedadiel bolo už odtrhnuté tesnenie v oblasti zadného sedadla. Áno, auto si odžilo počas autosalónu veľa nastupovaní a vystupovaní, to však bude platiť aj v reálnej prevádzke. Odtrhnutie je možné vysvetliť tým, že Mazda CX-3 je veľmi maličkým autom a vstup na zadné sedadlá nie je dostatočne široký – pri nasadaní dozadu sa človek vždy šuchne o tesnenie, ktoré to samozrejme časom nevydrží.

Autosalón Bratislava 2018: Mazda 6 po otvorení dvier ukázala, že krásna metalíza je aplikovaná len na exteriéry, napríklad už nie na prahoch, stĺpikoch a iných prekrytých miestach
Rozdiel vo farebnom prevedení na novej Mazde 6 medzi vonkajším a vnútorným lakovaním

Peugeot a Suzuki

Peugeot priniesol najmä nový Peugeot 508. Dostať sa dovnútra bolo skutočne problémom, návštevníci mali oň veľký záujem. Podobne ako aj v iných modeloch, najmä v crossoveroch a SUV má aj 508 skosený volant v hornej časti. Volant tak pôsobí v rukách zvláštne a ruší pri rýchlom točení s ním, čo môže mať negatívny vplyv na zvládnutie napríklad krízových situácií.

Autosalón Bratislava 2018: Suzuki Swift Sport nezískal kvalitnejší interiér, ktorý je stále tvrdý a klzký. Sú tu však pekné červené doplnky, ktoré odvracajú pozornosť od kvality interiéru.
Interiér Suzuki Swift Sport sklamal kvalitou, potešil vzhľadom

Špeciálne som sa tešil na nový Suzuki Swift Sport a dúfal som vzhľadom na vcelku odvážnu cenu, že zapracujú na kvalite interiéru – nedočkal som sa. Palubná doska aj výplňe dverí tvorí tvrdý lesklý až šmykľavý plast, bez výraznejšej textúry. Z pohľadu jazdných vlastností bude pravdepodobne na tom Suzuki Swift Sport výborne, ale pocit z materiálov v interiéri je veľmi zlý, napriek tomu, že s aj menej kvalitnými interiérmi v autách nemám problém.

Autosalón Bratislava 2018: Nový Peugeot 508 si získal pozornosť aj vďaka netypickým predným svetlám, ktorých linka siaha až do predného nárazníka, pričom pripomínajú kly.
Nový Peugeot 508 vzbudil  pozornosť svojimi dennými LED svetlometmi – neviem sa rozhodnúť, či sa mi páčia alebo nie

Rezultát

Ak ste rozmýšľali nad návštevou autosalónu či už ako fanúšik alebo ako zvedavec, určite neváhajte choďte. Ak ste ochotný si kvôli tomu zobrať dovolenku a navštíviť autosalón cez týždeň, určite tak urobte – hostestky a celkovo zainteresované osoby budú menej unavené a vyhnete sa tak návalu ľudí. Čo sa týka množstva vystavovaných automobilov, bolo ich určite dostatok a každý fanúšik rôznych automobilov si tu našiel to svoje. Škoda, že som tento rok nenašiel medzi vystavovateľmi Ford, Seat a Volvo. Škoda, aj na tieto značky som bol zvedavý. Okrem toho však bolo na autosalóne všetko, čo si automobilový fanúšik môže priať.


administrator

1 Comment

  • Autosalón Nitra 2018 - Auto-moto prestavka.eu, 27. októbra 2018 @ 16:01 Reply

    […] sa nachádzala aj tuningová show, ktorá bola určite bohatšia a zaujímavejšia, ako tá na Autosalóne v Bratislave 2018. Taktiež sa tu nachádzalo množstvo obchodov s autodoplnkami a aj príveskami na kľúče. V […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.